Zdravilišče Radenci

Popis lázní

Lázeňství v Radencích se může pochlubit 130-letou tradicí. Lázně vznikly na základě jedinečného minerálního pramene, jehož léčivé účinky byly známy již v 19. století. V průběhu desetiletí se staly významným a respektovaným centrem pro rehabilitaci pacientů s kardiovaskulárním onemocněním a stále více se rozvíjí i diagnostika.

Již v roce 1882 se začaly projevovat přírodní léčivé účinky slatiny a hydrogenuhličitanové termo-minerální vody, anorganického bahna a výjimečného bioklimatu s průměrně 253 slunečnými dny v roce. Lázně v  Radenci jsou jedny z mála lázní v Evropě se čtyřmi přírodními léčivými faktory.

V dnešní době svým hostům nabízíme moderní zdravotní a preventivní programy, které mají základ v dlouholeté tradici a účinně léčí kardiovaskulární onemocnění, onemocnění ledvin, močových cest, poruchy pohybového ústrojí a metabolické poruchy.

Umístění

Lázně Radenci leží západně od Murske Soboty na pomezí Panonské nížiny, blízko hraničních přechodů s Rakouskem a Maďarskem. Lázně se nacházejí uprostřed malebné, kopcovité vinařské krajiny poblíž několika věhlasných vinohradů.

Aktivity

cykloturistika, Nordic Walking, plavání

Vybavení

bar, internet, jacuzzi, kavárna, krytý bazén, parkoviště

Fotogalerie

Radenci/Indoor-pools-04-Water-Park-ZR-Foto-ZV-09-14.jpg Radenci/Indoor-pools-Family-playing-in-the-pool-03-ZR-Foto-ZV-09-14.jpg Radenci/Outdoor-pools-02-ZR-Foto-ZV-09-14.jpg

Tipy na výlet

V okolí Radenci se nachází řada cyklistických a turistických stezek, v zimě se lyžuje na horách Kapela. Až 300 m vysoké slovinské kopečky západně od Radenci mezi řekami Mura a Ščavnica jsou oblíbeným výletním cílem.

Přírodní zdroje

termální vody

Typy léčby

bazén
HOT-LINE: 731 495 820
Nejbližší lázně a wellness hotely