Podtypy léčby Orientální léčebné systémy

Akupresura je tradiční čínská léčebná metoda založená na stejných principech jako akupunktura. Akupresura využívá stlačování specifických akupresurních bodů na povrchu lidského těla a pomocí toho zmírňuje bolest a léčí onemocnění.

Akupunktura je prastarou léčebnou metodou, která se vyvinula na dálném východě před zhruba 3000 lety a která, ač se postupně zdokonalila od doby svého vzniku, je stále široce používána coby neinvazivní, nicméně velice účinná forma čínské medicíny. Přestože naše tělo má vrozenou přirozenou obranyschopnost proti nemocem a zevním vlivům, určité aspekty našeho života, jako například kvalita životního prostředí, každodenní stres nebo přirozené stárnutí našeho organismu, tuto obranyschopnost snižují. Akupunktura se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou převážně funkčních poruch organismu, psychosomatických onemocnění, bolestivých stavů, alergických nemocí, poruch imunity, návykových chorob a poruch motorických funkcí.

Ayurveda je pět tisíc let starý holistický léčebný systém, který je v některých zemích uznáván jako samostatný medicínský obor. Je založena na hlubokých vědomostech o lidském těle, mysli a duši a je také právem nazývána Matkou moderní medicíny. V překladu znamená Ayurveda "věda o dlouhém životě", ale dá se také přeložit jako "umění dlouhého života". Na rozdíl od klasické školní medicíny je založena na trvalých základech. I když základní filozofie Ayurvedy zůstává neměnná, je velmi citlivě transformována do dnešních podmínek.

Jóga je neobyčejný souhrn duchovní tradice, její historie sahá více než o pět tisíc let zpět, má velmi bohaté písemné kořeny a vyčerpávající obsah. Jóga je obvykle zvána "naukou o osvobození". Všichni se snažíme, více nebo méně, vědomě vyprostit z omezené představy o tom, co jsme nebo - lépe řečeno, o tom, co si myslíme, že jsme. Obvykle se ztotožňujeme s naším tělem, naší myslí, s naším majetkem nebo našimi vztahy a tomu všemu dohromady říkáme "můj život". Ale tyto vnitřní postoje v sobě neobsahují nic, než stíny pravdy v nás samých a jen nás pohřbívají hlouběji do naší nevědomosti.

Tradiční intenzivní masáž pocházející z Havajských ostrovů, založená na rytmických technikách využívajících nejen prstů a dlaní, ale i předloktí a loktů. Terapií okusíte svět naprosté relaxace a uvolnění. Tato technika je označována za perlu mezi masážemi.

Technika masáže Shiatsu pochází z Japonska. Využívá tlaku prstů na akupunkturní body. Uvádí tělesnou enenergii do rovnováhy, působí pozitivně na celý organismus

Je velmi spolehlivá a má vysokou vypovídací hodnotu, protože v reflexních zónách se promítá okamžitě veškeré dění v člověku. Stačí vědět, kde mají orgány a části těla odpovídající reflexní plošky a během několika minut (15 - 30) můžeme zjistit, kde v něm jsou slabá místa. Reflexní diagnostice neunikne nic podstatného. Reflexní diagnostiku poté využijeme v reflexní terapii, k individuálnímu doporučení dle potřeb klienta nebo k cílené aplikaci jiných metod. Je organizované působení na reflexní plošky. Obvykle trvá od 5 do 45 minut. Působení na reflexní plošky má určitou koncepci a cíl, který vychází z individuálních potřeb klienta zjištěných reflexní diagnostikou.

Reiki je japonská technika, založená na myšlence proudění neviditelné životní energie v energetických dráhách člověka. Pokud je energie nízká, je pravděpodobnost onemocnění a stresu vyšší. Jestliže je životní energie vysoká, jsme schopnější být štastní a zdraví. Jde o jednoduchou, přírodní a bezpečnou metodu, která pomáhá redukovat stres a navozuje pocit bezpečnosti a pohody.

HOT-LINE: 731 495 820