Typy léčby

Do této skupiny patří právě procedury, které se nezabývají přímo léčbou konkrétních chorob, ale soustřeďují se na zkrášlování, čištění, omlazení nebo hydrataci jednotlivých partií lidského těla, ale také na zvyšování kondice. Skupina obsahuje ty nejmodernější metody, které blahodárně působí nejen na pokožku, namáhanou každodenními škodlivými vlivy, působí také proti stresu. Celkové zkrášlování má totiž velmi dobrý vliv i na psychiku člověka, protože díky krásnějšímu vzezření, lepší kondici a úlevě pokožky se cítí daleko lépe.

V tomto případě se jedná přímo o diety neboli odborné úpravy jídelníčku klienta, které pomáhají při léčbě takových nemocí, na které mají vliv nesprávné stravovací návyky anebo přímo bojují proti obezitě, která jako taková také velmi namáhá organismus.

Jedná se vlastně o léčbu pomocí světlem v jeho nejrůznějších podobách. Pomocí plnospektrálního typu světla zvyšují fyzickou aktivitu a působí přímo na psychiku člověka a podporují imunitní obranu systému.

Tato skupina zahrnuje velký počet procedur s různými typy působení na lidské tělo. Patří sem nejen všechny druhy elektroléčby, ale i mechanoterapie, tedy různé druhy masáží, také léčba jakýmkoliv druhem pohybu. Tyto procedury jsou většinou ordinovány při diagnóze absence pohybového aparátu.

Pro zlepšení funkce sliznic dýchacích cest se využívají inhalace aerosolů většinou minerálních vod, které jednotlivá lázeňská zařízení používají a které mohou být v případě závažnějších potíží doplněné o medikamenty. Procedury zlepšují i kvalitu dýchání.

Procedury náležející do této skupiny pocházejí většinou z Asie nebo blízkého východu. Až v poslední době se jich objevuje tolik díky stále větší otevřenosti východních kultur, které je používají odnepaměti již několik tisíc let. Jedná se o léčby, které umožňují pocítit nejen fyzickou regeneraci ale i relaxaci, dávají pochopit v čem je síla východního lidového léčitelství s účinky duševního uvolnění, odstranění stresem způsobených komplikací, napětí a úzkosti.

Zde jsou zahrnuty ojedinělé a většinou nové či nově objevené procedury, které mají různé účinky a působení. Procedury by se daly označit za ne zcela standardní a také ne zcela zařaditelné do tradičních skupin typů léčeb. Samozřejmě nejsou nabízeny standardně a běžně v lázeňských zařízeních.

Vzhledem k tomu, že většina českých lázní se nachází v místech, kde vyvěrají léčivé minerální nebo termální prameny, je tato skupina určena pro sjednocení těch procedur, které souvisejí s perorálním užíváním jednotlivých léčivých vod.

Blahodárné působení zvuku v určitých podobách a intenzitách je dokázáno již dávno. Procedury patřící do této skupiny mohou být zdánlivě velmi rozdílné, ale jejich společným jmenovatelem je to, že společně používají zvuk k léčení pacientů.

Jak je již z názvu této skupiny patrné, sdružuje procedury, které společně využívají k léčbě chorob a potíží měnící se teplotní prostředí. Nejedná se tedy pouze o léčbu teplem, ale i naopak. Tato velmi rozsáhlá skupina procedur obsahuje všechny možné typy koupelí a zábalů, které působením tepelných změn léčí a prospívají.

Právě proto, že se do lázních jezdí kvůli léčbě problémů způsobených například různými chorobami a zdravotními problémy, vyskytují se v rámci lázeňské péče i určité druhy vyšetření. Ty slouží k co nejlepšímu stanovení diagnózy a následné léčby, protože ne všichni zájemci o lázeňskou léčbu ví, zda vůbec a jakou nemocí jejich organismus strádá, proto jsou v každých lázních přítomni specialisté, kteří provádějí vyšetření uvedené právě v této skupině.

HOT-LINE: 731 495 820