Terme Ptuj

Detail lázní

Ptuj.jpg

Hodnocení:

Popis lázní

Město Ptuj je jedno z nejstarších měst celého Slovinska. V římských dobách bývalo regionálním centrem s více jak sto tisíci obyvateli. Místní lázně čerpají termální uhličitou vodu ze dvou vřídel vyvěrajících z hloubky 1050 až 1590 metrů. Termální pramen dosahuje teploty 39 - 54° Celsia a je nesmírně léčivý zejména na rehabilitaci revmatických a degenerativních onemocnění. Zároveň má blahodárný účinek na pohybové ústrojí a neurologická onemocnění.

Termální park se rozprostírá na více než 4200 m2. Zahrnuje dvanáct bazénů, kde jsou umělé vlny, skluzavky a tobogány, podvodní masáže, vířivé vany a sto šedesát metrů dlouhý protiproud. Dále je k dispozici vůbec nejdelší systém vodních skluzavek ve Slovinsku, do kterého je každoročně přidána jedna až dvě nové atrakce.

Vnitřní bazény se rozprostírají na ploše přes 2100 m2. Šest bazénů nabízí zábavu pro každého rekreačního plavce, děti i každého kdo má rád poklidnou atmosféru. Odvážnější mohou využít zimní skluzavku a venkovní plavání, přičemž děti si mohou hrát v dětském bazénku. Dvě vířivé vany, terapeutický bazén a podvodní masáže poskytnou relaxaci každému.

Venkovní bazény pokrývají plochu 3500 m2 a nabízejí několik menších bazénů, plavecký bazén s olympijskými rozměry a bazén s umělými vlnami. Můžete se zde odevzdat plavbě pomalou řekou (o délce 1600 m) nebo vyšplhat na věž s vyhlídkovou plošinou. K této věži patří i několik dalších tobogánů.

Umístění

Městečko Ptuj leží na březích řeky Drávy, asi 23 kilometrů od Mariboru.

Aktivity

basketbal, bowling, cykloturistika, golf, let balónem, minigolf, plážový volejbal, stolní tenis, tenis

Fotogalerie

Termalni_park3.jpg Ptuj1.jpg Termalni_park.jpg Termalni_park1.jpg Termalni_park2.jpg

Přírodní zdroje

termální vody, uhličité vody

Hotely a ubytování

Zobrazeno 1 - 1 z celkově 1 hotelů

Hotel byl pojmenován po nejvýznamnější osobě zodpovědné za historické události roku 69 (volba Vespania císařem), Marku Antoniu Primusovi, který zároveň jako první zmínil město Ptuj (Poetovio).

Léčebné programy

Wellness a relaxační programy

S-GUIDE, s.r.o. © 2001 - 2020| powered by iPublisher