Lázně Bükfürdö

Detail lázní

lazne.jpg

Hodnocení:

**********

Popis lázní

Kariéra lázeňské vody v Büku začala před 25 lety, když hledači ropy, pracující v této oblasti, byli odměněni za svou práci šedesát metrů vysokým výtryskem vody. Dnes jsou termální lázně Bük druhé největší lázně v Maďarsku. Léčivá voda o teplotě 58°C má mimořádně vysoký obsah železa, je to charakteristická zemito-vápenitá voda s konstantním podílem vápníku, hořčíku a hydrogenuhličitanů. Při koupelové léčbě je vhodná pro léčení poruch pohybového ústrojí, pro poúrazovou terapii a pro léčení nemocí páteře. Jako pitná kúra je doporučována v případech překyselení žaludku a zažívacích potížích. Lázně tvoří léčivý komplex rozkládající se na 14 hektarech s 26 bazény (11 krytých, 11 venkovních a 4 bazény se stínící střechou).

Umístění

Lázně se nachází v blízkosti rakouských hranic, pouze 345 km od Prahy, 57 km od Šoproně a 220 km od Budapešti. Leží v nadmořské výšce 150 m n. m.

Fotogalerie

lazne1.jpg (1) Bazen1.jpg bazen.jpg lazne1.jpg

Přírodní zdroje

termální vody

Hotely a ubytování

Zobrazeno 1 - 4 z celkově 4 hotelů
Jedním z hlavních klíčů úspěchu hotelu je vlastní, moderní léčebné oddělení a pestré wellness služby, které slouží příjemnému oddechu.
Rodinný wellness hotel ležící v blízké těsnosti lázní Bük. Na podzim roku 2012 prošel hotel kompletní rekonstrukcí.

Z hotelu lze přejít rovnou do areálu léčebných lázní Bük krytou, vytápěnou spojovací chodbou.

Z hotelu lze přejít rovnou do areálu léčebných lázní Bükfürdo krytou spojovací chodbou.

Léčebné programy

Wellness a relaxační programy

S-GUIDE, s.r.o. © 2001 - 2018| powered by iPublisher