Vítáme Vás v průvodci lázněmi!!

Zde se dovíte základní informace o lázeňské péči v České republice.

Již dávno není pravda, že pobyty v těchto zařízeních jsou určeny jen pro staré a těžce nemocné.

 Proč do lázní?

Lázně nabízí nepřeberné množství pobytů, které uspokojí přání i těch nejnáročnějších klientů. Do lázní se nejezdí už jen kvůli léčbě, ale také kvůli relaxaci, nabrat fyzické i psychické síly, zkrátka dopřát si pár dní odpočinku a zkrášlit své tělo. Kromě klasických léčebných pobytů, které jsou určeny přímo pro léčbu nemocí a zdravotních potíží existují i wellness a relaxační pobyty, při kterých si odpočinete a pečujete o své tělo nebo manažerské pobyty, specializující se na potíže, spojené s vysokým pracovním vypětím. V nabídce lázní je široká paleta typů léčeb a procedur od koupelí, masáží přes inhalace, pitné kúry až po orientální techniky a speciální terapie, které svými blahodárnými účinky napomáhají k psychické i fyzické harmonii lidského těla.

V čem mohou lázně pomoci? 

Lázně jsou zařízení, která mají většinou užší okruhy specializace. Ovšem v těchto oborech jsou to špičková zařízení, která prospívají například po prodělání těžkých nemocí nebo operací. Klientům nejen v pooperačních stavech věnována maximální péče a ke každému je přistupováno individuálně. S tímto přístupem spojená léčba a další služby náležící klientovi jsou pečlivě vybírány a připravovány lázeňskými lékaři, kteří jsou kapacitami ve svém oboru.

Jak do lázní? 

V České republice existují tři možnosti využívání a úhrady lázeňských služeb:

Samoplátecká lázeňská péče

V případě tohoto typu léčby odpadá potřeba návštěvy lékaře, abyste mohli nastoupit lázeňskou léčbu. V tomto případě se rozhodnete sami a také sami si hradíte veškeré náklady spojené s pobytem v lázních. Tento typ léčby však nabízí nepřeberné množství programů, které lázeňská zařízení nabízejí. Nejste omezeni pouze Vaší diagnózou v návrhu vystaveném lékařem, ale zvolíte jakýkoli léčebný, relaxační anebo wellness&beauty program. Zkrátka vše je dle Vašeho přání.

  • Vaše přáním využít lázeňských služeb pak již jen sdělíte přímo našim pracovníkům. Telefonicky nebo prostřednictvím elektronické pošty či objednávkového formuláře na našem portále nebo prostřednictvím odkazu nabídka na míru nám sdělíte Vaši konkrétní představu a lázeňských službách, termínech a platebních podmínkách a na základě těchto informací Vám ochotně vypracujeme nabídku přesně podle Vašeho přání a Vy si pak už jen zvolíte tu nejlepší Vám vyhovující variantu pobytu.

 
Komplexní lázeňská péče 

Tento typ lázeňské péče spočívá především v tom, že veškeré náklady na léčbu, stravování a ubytování za Vás hradí zdravotní pojišťovna. Pobyty jsou v tomto případě určeny pro ty klienty, u kterých je stanovena diagnóza, která vyžaduje lázeňskou léčbu 

Jak postupovat?

  • Navštívíte svého ošetřujícího lékaře a sdělíte mu přání léčit se v lázních nebo Vám tuto skutečnost navrhne on sám a vystaví Vám návrh na lázeňskou léčbu. Ošetřující lékař Vás doporučí ke specialistovi, který Váš lékařský návrh potvrdí.
  • Po schválení tohoto návrhu revizním lékařem zdravotní pojišťovny můžete nastoupit léčbu v těch lázních, které byly vybrány a schváleny revizní lékařem zdravotní pojišťovny.

 
Příspěvková lázeňská péče

Nárok na tento typ léčby vzniká také na základě lékařského návrhu, kde je ale uvedeno, že pacientovi jsou hrazeny pouze náklady na lázeňskou léčbu. 

  • V tomto případě se postupuje podobně jako u komplexní lázeňské péče, avšak s tím rozdílem, že Vaše zdravotní pojišťovna hradí pouze náklady na lázeňskou léčbu. Ubytování a stravování si hradíte Vy.

HOT-LINE: 731 495 820