Přírodní zdroje

Působí na pojivovou tkáň cévního a pohybového systému a proto je využívána při léčbě nemocí cévních, neurologických, při chorobách pohybového systému, má i své kožní či gynekologické indikace. Aplikuje se formou celkových koupelí ve vaně či v bazénu, inhalací nebo zábalů.

Tento přírodní léčebný zdroj s vysokým obsahem radioaktivního plynu radonu má celkový intenzivní účinek na lidský organismus. Samotná léčba formou celotělových vanových koupelí má značný protizánětlivý a analgetický efekt, a přináší tak pacientům dlouhodobou úlevu od bolestí. Radonové koupele výrazně zlepšují hybnost kloubů, zvyšují obranyschopnost organismu, pozitivně ovlivňují hodnoty krevního tlaku a zlepšují prokrvení.

Patří k nejkvalitnějším peloidům na světě, jehož podstatou jsou usazeniny Váhu v místech, kde vyvěrají sirné termální minerální vody. Bahno má velmi jemnou strukturu, vysoký obsah organických látek, mazlavou, máslovitou konzistenci, šedomodrou až černou barvu a výborné termální vstřebávání (ochlazuje se čtyřikrát pomaleji než voda).

Sirné vody většinou v podobě koupelí, které jsou známé svým typickým zápachem, působí blahodárně v řadě oblastí. Nejpočetnější skupinou, které můžeme ovlivnit jsou pohybová a kožní onemocnění. Největší úlevu přinášejí sirné koupele lidem, kteří trpí zánětlivými chorobami kloubů. Síra má také silné účinky na revmatismus mimokloubní a svalový. Lidé, kteří trpí svalovými problémy budou po aplikaci sirné koupele příjemně překvapeni. Další početnou skupinou jsou degenerativní onemocnění kloubů. Sirná koupel má silný účinek proti lupence, akné, ekzémům a jiným kožním onemocněním. Obecně mají sirné koupele i svůj preventivní význam.

Účinek slatinných procedur je založen na vlastnosti akumulovat a pomalu předávat teplo. Proto také pacient snáší vyšší teplotu slatiny, než by zvládl například u vodní lázně. Efekt užití tkví ve zlepšení prokrvení, zvýšení látkové výměny a pozitivním ovlivnění chronických zánětů. Kyselost slatiny ničí mikroorganismy včetně plísní. Slatinné procedury se uplatňují při léčení pohybového aparátu a ženských chorob.

Termální a léčivé vody se mohou používat pro léčení mnoha typů nemocí a stavů a to při nemocech pohybového ústrojí, gynekologických potížích, potížích zažívacího traktu, chronických kožních nemocech, kardiovaskulárních chorobách, potížích dýchacích cest, neplodnosti, ledvinových chorobách, nervovém vyčerpání atd.

V současných podmínkách je uhličitá minerální voda používána ponejvíce k zevní balneaci pro její, již dnes klinicky ověřené, účinky zejména na srdce, krevní oběh a cévy. Dalšími, neméně důležitými a souvisejícími úrovněmi příznivého účinku je oblast neuro-vegetativní, resp. regulačně-řídící a v neposlední řadě je to pak dnes, vedle nejvíce civilizací postiženého ústrojí nervového, systém pohybový, tedy klouby, svalové úpony a páteř.

HOT-LINE: 731 495 820