Lázně Turčianské Teplice

Popis lázní

První zmínka o existenci termálních pramenů pochází z roku 1281. Zrod Lázní se datuje v první polovině 16. století. Rozkvět však zaznamenaly až v 50 letech 20. století. Lázně vznikly na bázi termálních pramenů léčivých vod,jejichž teplota dosahuje až 46°C. Základem lázeňské léčby je využití termální vody v kombinaci s fyzikální léčbou, elektroléčbou, rehabilitací a léčebnou výživou na základě dietního systému. Rozsáhlý lázeňský park, ve kterém se nacházejí lázeňské domy, vytváří přímo v centru města lázeňský areál. V létě 2007 bylo vybudováno a otevřeno moderní centrum termálních bazénů, vířivek, saun a venkovního vodního světa s atrakcemi - Spa & Aquapark.

Umístění

Lázně se nacházejí v překrásném regionu Turiec ve středu Slovenska mezi dvěma nárdoními parky Malá a Velká Fatra, které poskytují možnosti pro letní i zimní sporty.

Aktivity

cykloturistika, minigolf, pétanque, projížďky na koni, ruské kuželky, tenis, turistické trasy

Vybavení

bar denní, dětský bazén, fitness centrum/posilovna, kadeřnictví/holičství, kasino/herna, kavárna, kosmetika, krytý bazén, manikúra, nákupní středisko, parkoviště, pedikúra, počítač s připojením na internet, podzemní garáže, půjčovna jízdních kol, sauna finská, úschovna jízdních kol, úschovna lyží, venkovní nekrytý bazén, vířivka, vnitřní bazén, výstavní galerie, zahrada/park

Fotogalerie

Bazen.jpg Virivka.jpg Aquapark .jpg
HOT-LINE: 731 495 820
Nejbližší lázně a wellness hotely