Fulltextové hledání

Představujeme

Řadí se k nejpřitažlivějším a nejznámějším lázním celého Slovenska. Jsou zasazeny do zdravých jehličnatých lesů, kdy východní část panoramat obohacuje výhled na mohutné hřebeny Malé Fatry.

Lázně Brusno

Popis lázní

Historie lázní se datuje od začátku 19. století, avšak minerální prameny byli objeveny obyvateli již v roce 1812, kdy se také začaly léčebně využívat. První výstavba lázní začala v roce 1834. Zájem několikanásobně převyšoval kapacitní možnosti lázní, a proto se začalo s výstavbou nového léčebného domu Poľana. V provozu je od 4. ledna 1985. V listopadu roku 2007 byl LD Poľana kompletně zrekonstruován a zmodernizován.

Středně mineralizovaná přírodní léčivá voda Brusnianka pramení v horském údolí Slovenského rudohoří v areálu Lázní Brusno, jejím zdrojem je přírodní léčivý pramen Ondrej. Dále se v areálu lázní  nachází ještě 5 minerálních pramenů o teplotě 16-20 °C.

 Z lázní je pěkný výhled nejen na okolní hory, ale také na štíty Nízkých Tater. Lázeňské město je charakterizované jako oblast s mírným podnebím. Profesionální služby a kvalifikovaný tým pracovníků „pod jednou střechou“ Vám zabezpečí příjemně strávený pobyt.

Umístění

Lázně Brusno leží v údolí Slovenského rudohoří severovýchodně od Banské Bystrice, na severních svazích Vepra, v ústí doliny zvané Peklo , v nadmořské výšce 424 m.

Vybavení

bar noční, fitness centrum/posilovna, konferenční prostory, parní lázeň, restaurace, sauna finská, vnitřní bazén, whirlpool, WiFi

Fotogalerie

recepce.jpg Bazen.jpg virivka.jpg wellness.jpg
HOT-LINE: 731 495 820
Nejbližší lázně a wellness hotely