Lázně Brusno

Popis lázní

Historie lázní se datuje od začátku 19. století, avšak minerální prameny byli objeveny obyvateli již v roce 1812, kdy se také začaly léčebně využívat. První výstavba lázní začala v roce 1834. Zájem několikanásobně převyšoval kapacitní možnosti lázní, a proto se začalo s výstavbou nového léčebného domu Poľana. V provozu je od 4. ledna 1985. V listopadu roku 2007 byl LD Poľana kompletně zrekonstruován a zmodernizován.

Středně mineralizovaná přírodní léčivá voda Brusnianka pramení v horském údolí Slovenského rudohoří v areálu Lázní Brusno, jejím zdrojem je přírodní léčivý pramen Ondrej. Dále se v areálu lázní  nachází ještě 5 minerálních pramenů o teplotě 16-20 °C.

 Z lázní je pěkný výhled nejen na okolní hory, ale také na štíty Nízkých Tater. Lázeňské město je charakterizované jako oblast s mírným podnebím. Profesionální služby a kvalifikovaný tým pracovníků „pod jednou střechou“ Vám zabezpečí příjemně strávený pobyt.

Umístění

Lázně Brusno leží v údolí Slovenského rudohoří severovýchodně od Banské Bystrice, na severních svazích Vepra, v ústí doliny zvané Peklo , v nadmořské výšce 424 m.

Vybavení

bar noční, fitness centrum/posilovna, konferenční prostory, parní lázeň, restaurace, sauna finská, vnitřní bazén, whirlpool, WiFi

Fotogalerie

recepce.jpg Bazen.jpg virivka.jpg wellness.jpg
HOT-LINE: 731 495 820
Nejbližší lázně a wellness hotely